Francja bije rekord upałów. Klimatolog: to, co czujemy teraz, będzie kiedyś "chłodnym okresem"
W środę Francja odnotowała nowy rekord temperatury podczas fali upałów duszącej zachodnią Europę. Profesor klimatologii Jean-Pascal van Ypersele, były wiceprzewodniczący IPCC, ostrzegł w rozmowie z FRANCE 24, że za kilka lat ludzie będą wspominać ten epizod jako "chłodny okres". Ekspert podkreśla, że ekstremalne upały będą stawały się normą w nadchodzących dekadach.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!