Orlen, PGE i Enea wchodzą do terminalu LNG FSRU 2 w Zatoce Gdańskiej
Orlen, Unimot, PGE i Enea zarezerwowały moce w planowanym terminalu FSRU 2 w Zatoce Gdańskiej, co może oznaczać koniec monopolu na polskim rynku LNG. Większa liczba graczy ma przynieść wzrost konkurencji i obniżkę cen gazu dla odbiorców. Eksperci wskazują, że Polska ma szansę stać się hubem gazowym dla Europy Środkowo-Wschodniej.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!