Hawaje walczą z inwazją parzących gąsienic – wypuszczono tysiące os
Na Hawajach ponownie pojawiły się inwazyjne gąsienice pokrzywowe, pierwotnie pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej, po raz pierwszy wykryte na wyspach ponad dwie dekady temu. Władze odpowiedziały, wypuszczając tysiące os, które mają naturalnie zwalczać szkodniki. To biologiczna metoda kontroli, mająca ograniczyć populację bez użycia pestycydów.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!