Sceye wyśle stratosferyczny statek słoneczny nad Japonię — test 5G z 18 km
Firma Sceye z Nowego Meksyku planuje już od sierpnia wysłać swój 60-metrowy sterowiec na energię słoneczną nad Japonię, gdzie na wysokości 18 km w stratosferze będzie wspierał sieć 5G Softbanku, wysyłając dane bezpośrednio do urządzeń. Pojazd należy do klasy HAPS (high-altitude platform stations) — alternatywy dla satelitów i nadajników naziemnych. Podobne projekty realizują też Airbus (Aalto) i inne firmy.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!