Astronauci Apollo ćwiczyli geologię księżycową w Katmai na Alasce w 1965 r.
W 1965 i 1966 roku astronauci programu Apollo NASA odbyli szkolenia terenowe w Parku Narodowym Katmai na Alasce, symulując warunki księżycowe. Ćwiczenie, które sami nazwali „grą w Księżyc", polegało na pracy parami i poznawaniu geologii w ekstremalnym terenie. Katmai zostało wybrane ze względu na krajobraz przypominający powierzchnię Księżyca.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!