Indonezja nakazuje górnikom zwiększyć dostawy węgla wobec masowych blackoutów
Indonezyjskie ministerstwo energii nakazało górnikom pilne zwiększenie krajowych dostaw węgla tuż przed falą przerw w dostawie prądu, która sparaliżowała kraj. Blackouty to kolejny kryzys dla administracji prezydenta Prabowo Subianto, który zmaga się też z tygodniem protestów społecznych. Sytuacja obnażyła kruchość krajowego systemu energetycznego opartego na węglu.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!