USA nałożyły sankcje na rwandyjską rafinerię złota za przemyt z Konga
Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rwandyjską Gasabo Gold Refinery, oskarżoną o przemyt minerałów z Demokratycznej Republiki Konga. Według władz USA rafineria przemyciła co najmniej 60 kg złota na początku 2026 roku. Sankcje są częścią szerszych działań wobec nielegalnego handlu surowcami z regionu ogarniętego konfliktem.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!