W Polsce w 2026 r. zamordowano już prawie 40 kobiet — organizacje apelują o rejestr femicydów
Od początku 2026 roku w Polsce odnotowano blisko 40 przypadków zabójstw kobiet przez partnerów — alarmują organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. W odpowiedzi na tragiczne przypadki powstała petycja skierowana do ministra sprawiedliwości i ministry ds. równości, domagająca się systemowego badania femicydów. Organizacje krytykują brak państwowego monitoringu tego zjawiska.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!