Złoto, srebro i bitcoin tanieją – silny dolar i obawy przed podwyżkami stóp
Złoto, srebro i bitcoin spadają do najniższych poziomów w roku pod presją silnego dolara i obaw przed podwyżkami stóp procentowych. Inwestorzy obwiniają m.in. Kevina Warsha, którego potencjalne działania jako szefa Fed mogą uderzyć w tzw. "debasement trade" – aktywa kupowane jako zabezpieczenie przed inflacją i osłabieniem walut. Tanieje równocześnie cała klasa aktywów postrzegana jako bezpieczna przystań.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!