Nowy prezydent Kolumbii De la Espriella obiecuje odnowienie relacji z Izraelem i USA
Prawicowy prezydent-elekt Kolumbii De la Espriella zapowiedział przywrócenie stosunków dyplomatycznych z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, nadszarpniętych za rządów lewicowego prezydenta Gustavo Petro. Petro zerwał stosunki z Izraelem w związku z konfliktem w Gazie, wywołując napięcia z Waszyngtonem. De la Espriella wyraźnie odcina się od polityki zagranicznej swojego poprzednika.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!