Premier Holandii odsłonił pomnik upamiętniający Molukańczyków
Holenderski premier Rob Jetten odsłonił pomnik upamiętniający społeczność Molukańczyków i dziesięciolecia krzywd, jakich doznała w wyniku holenderskiej polityki kolonialnej. Uroczystość jest częścią szerszych wysiłków Holandii na rzecz rozliczenia się z kolonialną przeszłością. Molukańczycy, sprowadzeni do Holandii po dekolonizacji Indonezji, przez lata żyli w trudnych warunkach i byli marginalizowani.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!