Rubio: Iran nie ma prawa pobierać opłat w Cieśninie Ormuz
Sekretarz stanu USA Marco Rubio oświadczył, że Iran nie ma prawa pobierać opłat za przejazd przez Cieśninę Ormuz. Teheran zapowiedział jednak, że cieśnina „nigdy nie wróci" do stanu sprzed wojny i że Iran może pobierać opłaty za usługi w tym strategicznym szlaku morskim. Spór dotyczy jednej z najważniejszych tras transportu ropy naftowej na świecie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!