Iran ogłasza kontrolę nad Cieśniną Ormuz po rozmowach z USA w Szwajcarii
Główny negocjator Iranu Mohammad Bagher Ghalibaf oświadczył we wtorek, że Cieśnina Ormuz będzie administrowana przez Teheran — to wynik rozmów z USA przeprowadzonych w Szwajcarii. Cieśnina Ormuz to kluczowy szlak dla globalnego handlu ropą naftową. Negocjacje dotyczące bezpieczeństwa regionalnego i przyszłości cieśniny są nadal w toku.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!