Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+ — dlaczego właśnie ten miesiąc?
Czerwiec jest obchodzony jako Miesiąc Dumy LGBT+ na całym świecie, a jego symbolika wywodzi się z konkretnego wydarzenia historycznego — zamieszek Stonewall z czerwca 1969 roku w Nowym Jorku. To właśnie ten bunt zapoczątkował nowoczesny ruch na rzecz praw osób LGBT+. Artykuł towarzyszy quizowi sprawdzającemu wiedzę na ten temat.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!