Kanada wybuduje 10 reaktorów jądrowych w 15 lat i podwoi eksport uranu
Kanada ogłosiła nową strategię nuklearną zakładającą budowę 10 reaktorów w ciągu 15 lat, podwojenie eksportu uranu oraz sprzedaż własnych reaktorów za granicę. Minister energii Tim Hodgson nazwał plan „nowym cywilnym renesansem nuklearnym". To jedna z największych ekspansji atomowych w historii kraju.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!