Vance: Cieśnina Ormuz otwarta dzięki porozumieniu USA z Iranem
Wiceprezydent USA J.D. Vance poinformował, że Cieśnina Ormuz jest otwarta dla żeglugi. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Cieśnina Ormuz to jeden z kluczowych szlaków transportu ropy naftowej na świecie, a jej zablokowanie groziłoby globalnym kryzysem energetycznym.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!