Iran ostrzega: żadne państwo trzecie nie będzie zarządzać cieśniną Ormuz
Szef irańskiej dyplomacji Abbas Aragczi stanowczo odrzucił możliwość udziału państw trzecich w zarządzaniu cieśniną Ormuz. Ostrzegł, że próby narzucenia nowych zasad mogą zniszczyć kruche porozumienie z Waszyngtonem. Cieśnina Ormuz to jeden z kluczowych szlaków transportu ropy naftowej na świecie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!