Prezes ZNP: Rząd proponuje nauczycielom 3-proc. podwyżkę zamiast obietnicy wzrostu płac
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) skrytykował rząd za proponowanie nauczycielom jedynie 3-procentowej podwyżki. Stwierdził, że wiceminister Katarzyna Lubnauer chwali się 44-procentowym wzrostem płac obliczanym metodą procentu składanego, co nauczyciele odbierają jako manipulację. Pensje nauczycieli wciąż pozostają bliżej płacy minimalnej niż średniej krajowej, mimo wcześniejszych obietnic rządu.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!