Pierwszy Budapest Pride po upadku rządów Orbána zgromadził tysiące
Budapeszt zorganizował pierwszą paradę równości od czasu zakończenia 16-letnich rządów Viktora Orbána. Na ulice wyszły tysiące uczestników świętujących zmianę polityczną i domagających się praw społeczności LGBT+. Wydarzenie ma szczególną symbolikę — Orbán przez lata ograniczał prawa osób nieheteronormatywnych na Węgrzech.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!