Pierwszy oficjalny Marsz Równości w Budapeszcie po odejściu Orbána
W sobotę w Budapeszcie odbył się pierwszy oficjalny Marsz Równości od czasu odejścia Viktora Orbána ze stanowiska premiera Węgier. Mimo upałów tysiące osób wzięło udział w demonstracji, która tym razem otrzymała pełne zezwolenie władz. Napięcia jednak nie wygasły — tęczowe flagi wywieszone na moście Elżbiety zostały przed marszem zerwane przez skrajnie prawicowych aktywistów i zastąpione węgierskimi flagami.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!