Burkina Faso zrywa stosunki dyplomatyczne z Francją
Wojskowy rząd Burkina Faso, który przejął władzę w wyniku zamachu stanu w 2022 roku, ogłosił zerwanie stosunków dyplomatycznych z Francją. Władze w Wagadugu oskarżyły Paryż o „neo-kolonialne ambicje" wobec kraju. To kolejny krok w odchodzeniu byłych francuskich kolonii w Afryce Zachodniej od wpływów Paryża.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!