Lekarze myśleli, że to rak mózgu. 60-latek miał tasiemca w głowie
60-letni Hiszpan zgłosił się do lekarza z narastającym od dwóch tygodni bólem głowy i subtelnymi zmianami zachowania. Tomografia komputerowa ujawniła liczne zmiany ogniskowe z obrzękiem w całym mózgu, które wyglądały jak nowotwór. Badania wykazały jednak podwyższony poziom IgE — marker infekcji pasożytniczej. Ostatecznie zdiagnozowano neurocysticerkozę, czyli zarażenie larwami tasiemca, mimo że mężczyzna nigdy nie podróżował poza kraj.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!