Irańska reżyserka Mohammadi: „Jestem żołnierzem — moją bronią jest pióro i kamera"
Irańska reżyserka i aktywistka na rzecz praw kobiet Mahnaz Mohammadi opowiada o swoim filmie „Roya", który czerpie z jej osobistych doświadczeń — wielokrotnych aresztowań, miesięcy w izolatce i tortur. W 2014 roku skazano ją na 5 lat więzienia. Mohammadi mówi, że spotkanie z dawnym przesłuchującym utwierdziło ją w przekonaniu, że reżim nigdy jej nie złamie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!