Cieśnina Ormuz znów otwarta: 72 statki z 20 mln baryłek ropy w ciągu doby
Według ministra energii USA Chrisa Wrighta żegluga przez cieśninę Ormuz wróciła do stanu sprzed wojny — w ciągu ostatniej doby przepłynęły tędy 72 statki z 20 mln baryłek ropy naftowej. Jednak eksperci twierdzą, że szlak „nigdy nie powróci do przedwojennych warunków" w sensie geopolitycznym. Sytuacja w kluczowym dla światowych dostaw energii korytarzu morskim pozostaje napięta.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!