Chaos w TK: Święczkowski opuścił salę, zgromadzenie się nie odbyło
W środę nie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prezes TK Bogdan Święczkowski wzywał sędziów powołanych przez Sejm do opuszczenia sali, a następnie sam ją opuścił. Oficjalnym powodem odwołania zgromadzenia był "brak kworum" — dwoje sędziów nie podpisało listy obecności. Sędziowie ci twierdzą jednak, że Święczkowski wykorzystał brak podpisu jako pretekst do zablokowania posiedzenia.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!