Teleskop Euclid ESA sfotografował centrum Drogi Mlecznej
Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała zdjęcia centrum Drogi Mlecznej wykonane przez teleskop Euclid, ukazujące gęste skupisko gwiazd w galaktycznym jądrze. NASA planuje latem rozpocząć własną misję mapowania centralnego wybrzuszenia galaktycznego. Odkrycia mają pomóc lepiej zrozumieć strukturę i historię naszej galaktyki.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!