Od 1 lipca 2026 r. wyższe minimalne pensje dla lekarzy, pielęgniarek i salowych
Od 1 lipca 2026 roku wejdzie w życie ustawowa waloryzacja najniższych wynagrodzeń w publicznej ochronie zdrowia. Podwyżka obejmie m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne, diagnostów, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych i salowe. Zmiana dotyczy wyłącznie płac minimalnych — faktyczne zarobki w sektorze mogą być i często są wyższe.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!