"Bunt" w TK: Święczkowski opuścił salę, gdy zasiedli sędziowie nieuznawani przez prezesa
Zaplanowane posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie doszło do skutku. Według RMF FM na sali pojawiło się 11 urzędujących sędziów oraz czterech sędziów powołanych przez Sejm, których prezes Trybunału Święczkowski nie uznaje. Po ich przybyciu Święczkowski opuścił salę, co media określają jako „bunt".
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!