Fala upałów: inspektorzy pracy sprawdzą, czy pracodawcy chronią pracowników
Ministra pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy o zwiększenie kontroli w miejscach pracy w związku z falą upałów. Inspektorzy będą sprawdzać, czy pracodawcy odpowiednio chronią pracowników przed skutkami wysokich temperatur. Kontrole mają dotyczyć m.in. zapewnienia wody, przerw i odpowiednich warunków pracy.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!