USA negocjują z Iranem przejście na rozliczenia w dolarach za ropę
Sekretarz skarbu USA Scott Bessent ujawnił, że rozmowy z Iranem obejmują kwestię włączenia tego kraju do systemu dolarowego, w tym fakturowania sprzedaży ropy w dolarach amerykańskich. Byłby to przełom geopolityczny, gdyż Iran od dekad unika rozliczeń w walucie USA. Bessent nie podał szczegółów harmonogramu ani warunków porozumienia.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!