Tlenek węgla zabija latem — strażacy na Śląsku mieli setki zgłoszeń
Czad jest śmiertelnie niebezpieczny nie tylko zimą — ostatnio strażacy na Śląsku odnotowali kilkaset zgłoszeń związanych z podwyższonym poziomem tlenku węgla w mieszkaniach podczas upałów. Wysokie temperatury mogą sprzyjać powstawaniu tego bezwonnego gazu, który jest trudny do wykrycia bez detektora. Służby przypominają o konieczności montażu czujników i regularnym wietrzeniu pomieszczeń.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!