Rubio w Abu Dhabi: Żaden kraj nie będzie pobierał opłat za przejście przez Ormuz
Sekretarz stanu USA Marco Rubio oświadczył we wtorek podczas wizyty w Abu Dhabi, że żaden kraj nie ma prawa pobierać opłat od statków przepływających przez cieśninę Ormuz. Zapewnił, że Stany Zjednoczone mają w tej kwestii pełne poparcie wszystkich państw regionu. Deklaracja pada w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej wokół Iranu i bezpieczeństwa żeglugi w Zatoce Perskiej.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!