USA ostrzegają przed „bliskim" ludobójstwem w sudańskim El Obeid
Stany Zjednoczone ostrzegły przed „bezpośrednio grożącymi" okrucieństwami w mieście El Obeid w Sudanie. Miasto leży przy strategicznej autostradzie łączącej Darfur na zachodzie kraju z jego wschodnią częścią, co czyni je kluczowym punktem trwającego konfliktu zbrojnego. Ostrzeżenie dotyczy cywilów narażonych na przemoc ze strony walczących stron.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!