Załoga Artemis II fotografuje Księżyc w połowie oświetlony – widok z 6. dnia misji
Załoga misji Artemis II wykonała zdjęcie Księżyca w połowie oświetlonego słońcem podczas szóstego dnia lotu. Na fotografii widoczny jest terminator – linia podziału między światłem a ciemnością – podkreślający skalisty i nierówny teren satelity. W ciemnych obszarach u góry zdjęcia widoczna jest bliska strona Księżyca, ta sama, którą obserwujemy z Ziemi.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!