Kara do 30 tys. zł za nielegalną wycinkę — rząd zmienia przepisy leśne
Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej kary do 30 tys. zł za nielegalną wycinkę drzew. Nowe przepisy umożliwią też zaskarżanie planów urządzenia lasu do sądów administracyjnych i rozszerzą udział społeczny w zarządzaniu lasami. Zmiany są odpowiedzią na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 2023 roku.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!