Wicemarszałek Kamiński zwrócił odznaczenia ukraińskie przez gloryfikację Wołynia
Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński zwrócił dwa odznaczenia otrzymane od przedstawicieli Ukrainy, protestując przeciwko gloryfikacji przez Kijów ukraińskich nacjonalistów odpowiedzialnych za rzeź wołyńską. W liście do ambasadora Ukrainy wyjaśnił, że jego gest jest bezpośrednią reakcją na postawę ukraińskich władz wobec tej historycznej zbrodni. To kolejny sygnał napięć w stosunkach polsko-ukraińskich na tle kwestii historycznych.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!