Australia łamie prawa człowieka eksportem węgla i gazu — skarga do ONZ
Organizacja pozarządowa złożyła skargę do ONZ, zarzucając Australii naruszanie praw człowieka przez dalsze zatwierdzanie eksportu węgla i gazu bez odpowiedniej ochrony obywateli przed skutkami zmian klimatu. Zdaniem grupy kontynuowanie tych praktyk jest niezgodne z prawem. To kolejny przypadek użycia mechanizmów ONZ do walki z polityką klimatyczną rządów.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!