Polska i 11 krajów UE chcą Funduszu Modernizacyjnego dla atomu
Polska, jako największy beneficjent Funduszu Modernizacyjnego UE, wraz z 11 innymi krajami zabiega o utrzymanie tego mechanizmu w ramach planowanej na lipiec reformy EU ETS. Warszawa dąży do rozszerzenia kwalifikowalności funduszu na wszystkie „zeroemisyjne technologie", co — jak ustalono — może objąć również energetykę jądrową. W grę wchodzą dziesiątki miliardów złotych dofinansowania.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!