40 kobiet zabitych w Polsce w 2025 r. przez partnerów — organizacje apelują do rządu
Od początku 2025 roku w Polsce zginęło 40 kobiet z rąk obecnych lub byłych partnerów — alarmują organizacje walczące z przemocą domową. Zaapelowały one do rządu o powołanie specjalnego zespołu ds. przeciwdziałania kobietobójstwu. Bez systemowych działań kobiety będą nadal ginąć — ostrzegają aktywistki.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!