Microsoft i Chevron budują jeden z największych centrów danych na gaz ziemny w USA
Microsoft podpisał z Chevronem 20-letnią umowę na zakup energii elektrycznej z nowej elektrowni gazowej, która zasili centra danych firmy. Projekt ma być jednym z największych tego typu przedsięwzięć zasilanych gazem ziemnym w Stanach Zjednoczonych. Umowa oznacza wieloletnie uzależnienie od paliwa kopalnego i związane z tym emisje CO2. Decyzja budzi kontrowersje w kontekście klimatycznych zobowiązań branży technologicznej.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!