NIK: Szpitale z kontraktem NFZ pobierały od pacjentek nielegalne opłaty
Najnowszy raport NIK ujawnił poważne nieprawidłowości na oddziałach położniczych w Polsce: bezprawne pobieranie opłat od pacjentek, zbyt długi czas pracy lekarzy, za wysoki odsetek cesarskich cięć oraz chaos organizacyjny. Nieprawidłowości te dotyczyły placówek posiadających kontrakt z NFZ, czyli teoretycznie oferujących bezpłatną opiekę. NIK podkreśliła, że mimo ogólnej poprawy opieki okołoporodowej, wiele oddziałów stosuje niedopuszczalne praktyki.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!