ORP Mewa dołącza do sił NATO — debiut okrętów Kormoran II w sojuszu
Od 1 lipca ORP Mewa wchodzi w skład Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1, tzw. „Tarczy Przeciwminowej", na okres sześciu miesięcy. Polska jednostka będzie zapewniać bezpieczeństwo żeglugi na północnych akwenach Europy. Misja ta stanowi zarazem debiut nowoczesnych niszczycieli min typu Kormoran II pod banderą sojuszu atlantyckiego.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!