Izrael coraz bardziej osamotniony — Vance ostrzega, że kraj ma prawie żadnych sojuszników
Cztery miesiące po wspólnym ataku USA i Izraela na Iran izraelscy urzędnicy obawiają się, że stoją przed erą większej izolacji. Wiceprezydent JD Vance powiedział Izraelowi, że ma prawie żadnych przyjaciół na świecie. Według siedmiu osób znających relacje obu krajów to nie Vance jest problemem — symbolizuje jedynie nową normalność, w której Izrael nie zajmuje wyjątkowej pozycji wśród sojuszników USA. Izrael liczył, że polityka "America First" Trumpa będzie miała dla niego wyjątek — tak się nie stało.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!