Vučić ogłasza rezygnację z prezydentury Serbii w ciągu tygodni
Prezydent Serbii Aleksandar Vučić ogłosił w sobotę podczas wiecu w Belgradzie, że w ciągu najbliższych tygodni złoży rezygnację ze stanowiska, otwierając drogę do przedterminowych wyborów. Jego druga kadencja miała upłynąć dopiero w 2027 roku. Decyzja zapadła w obliczu trwających od miesięcy protestów studenckich po katastrofie zadaszenia dworca w Nowym Sadzie w listopadzie 2024 r., w której zginęło 16 osób.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!