Prof. Agnieszka Chacińska otrzymała 400 tys. zł Nagrody Polskiej Akademii Nauk
Prof. Agnieszka Chacińska została pierwszą laureatką Nagrody Polskiej Akademii Nauk, otrzymując 400 tys. zł. Jej badania koncentrują się na molekularnych procesach zachodzących w komórkach wokół mitochondriów, co może pomóc w zrozumieniu przyczyn chorób neurodegeneracyjnych. Zdaniem badaczki kluczowymi cechami naukowca powinny być kreatywność i ambicja.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!