NASA wystrzeli satelitę, by podnieść orbitę obserwatorium Swift 30 czerwca
NASA planuje wyniesienie na orbitę satelity serwisowego LINK zbudowanego przez Katalyst Space, który połączy się z obserwatorium Neila Gehrela Swift i stopniowo podniesie jego orbitę. Start z atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla zaplanowano na 30 czerwca o godz. 6:23 EDT. Misja ma zapobiec wejściu Swifta w atmosferę Ziemi, co groziłoby jego zniszczeniem jeszcze w tym roku.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!