Szef Fed Minneapolis Kashkari spodziewa się podwyżki stóp procentowych w 2025 r.
Neel Kashkari, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis, oświadczył, że spodziewa się podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku. To sygnał jastrzębiego nastawienia w łonie Fed w obliczu utrzymującej się inflacji. Wypowiedź Kashkariego może wpłynąć na oczekiwania rynków dotyczące polityki monetarnej USA.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!