Teleskop Euclid sfotografował centrum Drogi Mlecznej
Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała 24 czerwca 2026 roku nowe zdjęcie centrum Drogi Mlecznej wykonane przez teleskop Euclid. Obserwowany obszar pokrywa się z regionem, który będzie badał teleskop NASA Nancy Grace Roman, planowany do wystrzelenia latem 2026 roku. Wspólne dane z obu teleskopów mają dostarczyć astronomom więcej informacji, niż każdy instrument mógłby zebrać osobno.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!