Afgańczycy push-backowani na granicy dostają po 2000 zł zadośćuczynienia
Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał, że zatrzymanie dwóch Afgańczyków po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej było niesłuszne. Mężczyźni twierdzą, że chcieli złożyć wnioski o azyl, ale nie zostali przyjęci, a pogranicznicy wywieźli ich do Puszczy Białowieskiej, by wrócili na Białoruś. Sąd drugiej instancji obniżył zadośćuczynienie z 5000 do 2000 zł na osobę — wyrok jest prawomocny.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!