Lekarze zarabiają 10 tys. zł za dyżur — dyrektor NIZP wyjaśnia, dlaczego szpitale na to pozwalają
Dr Bernard Waśko, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, wskazuje, że dyrektorzy szpitali płacący lekarzom po 10 tys. zł za dyżur robią to z publicznych pieniędzy, nie ponosząc osobistej odpowiedzialności finansowej. Szpitale, które oferują najwyższe stawki, są jednocześnie najbardziej zadłużone. Waśko zaznacza, że pandemia COVID-19 była momentem przełomowym, który wywindował stawki za dyżury do rekordowych poziomów.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!